“Bursa Doğru Yolda, Biz de Bursa’nın Yanındayız”

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen ’45. Ortak Akıl ve İstişare Toplantısı’na katıldı. BTSO’nun projelerini dinleyen Başbakan Yardımcısı Şimşek, “Bursa doğru yolda. Bursa’nın vizyonu, Türkiye’nin vizyonudur. Bizler de Bursa’nın yanındayız” dedi.

BTSO Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantıda, konuşan Mehmet Şimşek, özel sektörde yıllarca görev yaptığını, hükümet kademelerinde de önemli görevlerde bulunduğunu ifade ederek, “Küresel rekabetten Ar-Ge ve inovasyona, yaşam boyu eğitimden yüksek teknolojiye çok ciddi konuları hem özel sektörde hem de hükümet programlarında sürekli gündemimizde tuttuk. BTSO’nun projelerini de dikkatle dinledim. Bizim üzerinde durduğumuz bütün kavramlar, Bursa’da somut adımlara dönüştü. BTSO’nun değerli Başkanı ve değerli yöneticileri başta olmak üzere ortaya koyduğunuz vizyon ve güçlü perspektif için hepinizi tebrik ediyorum. Bursa çok doğru bir yolda. Bizler de Bursa’nın yanındayız” dedi.

“TEKNOSAB, CESARET VERİCİ BİR PROJE”

Dünyada 4. Sanayi Devrimi’nin çok hızlı bir şekilde ilerlediğini işaret eden Şimşek, yeni sanayi devriminin yıkıcı etkilerinin 10 yıl sonra görülmeye başlanacağını kaydetti. Başbakan Yardımcısı Şimşek, “Dünyada makinelerin hızla öğrenmeye başladığı, birbirleriyle diyalog kurduğu bir dönem başladı. Bizler bu sürece Ar-Ge ve inovasyon ekosistemiyle hazırlanmalıyız. Türkiye içinde bulunduğu zor döneme rağmen Ar-Ge ve inovasyona ciddi destekler sağlamaya devam ettik. Bu süreçte Bursa’nın da TEKNOSAB gibi vizyon bir projeyi hayata geçirmesi cesaret verici inanılmaz bir adım. Bursa çok farklı bir yerde. Hükümetin bir üyesi olarak Bursa’yı her ziyaretimde moral buluyorum. Bu programda da Bursa’nın projelerini dinlemek motivasyonumuzu artırdı” diye konuştu.

Kaynak: Bursa Ticaret ve Sanayi Odası – btso.org.tr

Paylaş: