Hipodrom ‘kent parkı’ gibi olacak

At yarışlarıyla…
Bir başka şans oyunu türüne ev sahipliği yapan Osmangazi Hipodromu, çalışmalarına başlanan projeyle tüm kentlilere açılıyor.
Programlı yarışlar sürecek.
Yanı sıra…
Reşat Oyal Kültürparkı’ndan daha büyük alana sahip hipodrom, yakın bir süre sonra Bursa’da tüm halkın yararlanacağı bir kent parkı gibi olacak.
Türkiye Jokey Kulübü, halka dağıtılmasını sağladığı broşürle sürpriz açılımı geniş bir kitleye duyurmayı sağladı.
Doğa ve hayvan sevgisinin özellikle çocuklara yaşatılmak istendiği yeni uygulamada, at binme eğitimi ve terapi çalışmaları yapılabilecek.
Tanıtımla…
Hipodromun güzelleceğinden söz edilirken, yeni kent parkı kimliğine dönüşümü sağlayacak unsurlar da belirtiliyor.
Piknik alanı olarak…
Bitkilendirme ve çiçeklendirmeyle beraber, 11 bin metrekare alanda ahşap piknik masaları, kameriyeler, banklar, çocuk oyun alanı ve ekipmanları, büfe alanları ve yürüyüş yolları planlandı.
Spor alanı olarak…
Hipodromun girişinde, 21 bin metrekare alanın düzenlenmesiyle beraber, bin metre koşu parkuru, spor aletleri ve ekipmanları düşünüldü.
Atla terapi olarak…
Terapi merkezi düzeni içerisinde, 660 metrekare alanda, atlarla gezinti bölgeleri bulunacak. Atla terapi, son yılların popüler bir tedavi yöntemi olarak da kullanılıyor.
Hizmetler, ücretsiz olacak.
Kurumun inşaat biriminin sorumluluk deneyimine sahip Osmangazi Hipodromu Müdürü Devrim Evcim, projenin de heyecanıyla süreci yürütüyor.

Köşe Yazısı: Serkan İNCEOĞLU

Kaynak: Bursa Hakimiyet – bursahakimiyet.com.tr

Fotoğraf: ERÇ1 – panoramio.com/user/3331822

Paylaş: