İnegöl Doğa Sporları Turizm Merkezi açıldı

Bursa Valisi İzzettin Küçük İnegöl’ün doğa sporlarındaki atılımının bir parçası olan DOSTUM ( Doğa Sporları Turizm Merkezi) açılışını gerçekleştirdi. İçerisinde sivil havacılıktan balıkçılığa, dağcılıktan deniz bisikletine kadar 12 farklı doğa sporları seçeneği sunan DOSTUM, meraklıların ilgisini şimdiden çekmişe benziyor.

Açılışta konuşan Vali İzzettin Küçük: “Girişten itibaren bu eşsiz manzara bizleri karşılıyor. Gerçekten sonbaharın tüm renklerini gün yüzüne seren bu güzel mekanda sizlerle birlikte olmaktan son derece memnunum. Öncelikle dün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İnegöl’e teşriflerinde göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Dün açılışını gerçekleştirdiğimiz eğitim kampüsü dolayısıyla da hayırseverimiz Sayın Mehmet Yıldız Bey’e, İnegöl’e ve Bursa’mıza böyle güzel bir eser kazandırdığı için yeniden çok teşekkür ediyorum.

Bugün burada daha çok sanayi alanında tanınan, Türkiye’de 800 Milyon Dolar ihracat yapan bir ilçe burası. Üretim yönü gerçekten çok yüksek. Fakat açılışını yapacağımız bu kompleksle birlikte de artık turizm alanında da ben varım diyecek İnegöl. Anadolu da genelde kazandığı parayı o bölge de harcamaz bizim insanımız. Halbuki para kazandığınız o yer sizi kendine bağlayabilmeli. İnegöl tam da bu anlamda insanlarının bulunmaktan, yaşamaktan keyif aldığı bir yer. Ben bu gibi projeleri de bu çerçeve de anlıyorum. Pek çok doğa sporunu bünyesinde barından bu tesisin İnegöl’e ve Bursa’ya hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından açılış kurdelesini kesen Vali Küçük, tesiste okçuluk sporundaki meziyetlerini ok atarak gözler önüne serdi.

Kaynak: Bursa Valiliği – bursa.gov.tr

Paylaş: