Otoyol 24 Aralık’ta Bursa’ya bağlanıyor

Bursa’ya bir haller oldu. Hem kent içinde hem de kent dışındaki yollarda yoğunluk öyle fazlalaştı ki, sürücülerin sinir katsayıları ikiye katlandı. Artık daha çok trafik sorunu yazmaya başladık.

Dün Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kasım ayı oturumunu izlemek için yeni Belediye Sarayı’ndaydık. Lobide karşılaştığımız Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a Bursa girişindeki yoğunluğun sebebini sorduk.

Başkan Yılmaz, Ulucami bitişiğinde bölücü örgütün patlattığı bomba sonrası kent girişlerinde yoğun güvenlik önlemi alındığını, bu yüzden Bursa’ya Gemlik yönünden girişin Dürdane’den sonra Alaşar-Ovaakça yakınlarında şiştiğini belirtti.

Yılmaz bunları söylerken, Bursalılara sevindirici bir haber de vermiş oldu. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün İstanbul-Bursa-İzmir Otobanı’nın Bursa bağlantısını 24 Aralık’ta törenle yapacağını açıkladı.

Aslında bu haber hepimizin bugünlerde sabırsızlıkla beklediği bir müjdeydi. Zira, otobana İstanbul yönünden gelecek İzmir’e geçecek araçlar en azından Bursa girişindeki yığılmayı da hafifletecektir.

(…)

Köşe Yazısı: İhsan AYDIN

Kaynak: Olay Gazetesi – olay.com.tr

Fotoğraf: Karayolu Haber – karayoluhaber.com

Paylaş: