Yenişehir Otomotiv Test Merkezi’nde ilk kazma 2017’de

TSE tarafından Yenişehir’de yapılması planlanan Oto Test Merkezi’nin 1,2 milyar liralık bir proje haline geldiği ve ilk kazmanın 2017 yılında vurulacağı belirtildi.

Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile Ankara’da temaslarda bulunan AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamil, “Oto Test Merkezi’nin 1,2 milyar liralık bir bütçe ile yapılacağını öğrendik” dedi.

TSE Başkanı Sebahattin Korkmaz ve Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Demir ile bir araya geldiklerini anlatan Kamil, “Bilindiği gibi yatırımın proje çizimi tamamlanmıştı. TSE yetkilileri, ihale öncesi hazırlıkları sürdürdüklerini ve 2017 yılı içinde ilk kazmanın vurulacağını belirttiler. Belediye Başkanımız Süleyman Çelik’le ilçemizde planlanan yatırımları takip etmeyi sürdüreceğiz’ dedi.

Belediye Başkanı Süleyman Çelik de, “Yatırımın Yenişehir’e kazandırılmasında büyük emekleri olan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize, TSE yetkililerine ve emeği geçen herkese şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum’ diye konuştu.

Haber: Gürhan ADANA

Kaynak: Olay Gazetesi – olay.com.tr

Paylaş: