Yunuseli Havalimanı’ndan uçuşlar başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ısrarlı girişimleri ve mücadelenin sonucunda, havalimanı sahibi oldu.

Milli Savunma Bakanlığı, askeriye kullanımı ve yönetimindeki Yunuseli Havalimanı’ndan sivil uçuşların yeniden yapılabilmesi için tahsiste bulundu.

Bir süre öncesiyle…

Ankara ve Bursa’da, imzalar tamamlandı.

Oluşan yüksek yapılaşmaya rağmen…

Yunuseli Havalimanı’nda, uçuşlara elverişli bir pistin de içerisinde yer alacağı 500 dönüm alan, Büyükşehir Belediyesi’nin kullanımına geçti.

Aslında…

Sürecin hızlanması, Yunuseli Havalimanı’na taşınan Işıklar Askeri Lisesi’ne yeni merkezin yerel yönetim tarafından üstlenilmesini de öngören işbirliğiyle oldu.

Çözüm sürecindeyken…

Askeri darbe girişimi sonrasıyla askeri liselerin kapatılması Büyükşehir Belediyesi’nin de hedefinde önünü açtı ve özgürleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bursa Ulaşım A.Ş. (BURULAŞ) Genel Müdürü Levent Fidansoy, kaydedilen gelişmeyi ve sonuca varılmasını AS TV ekranlarından kamuoyuna duyurdu.

‘Yerel Bakış’ buluşmasıyla…

Konuğumuz Fidansoy, yerel yönetim kurumunu memnun eden ve Bursa’ya müjde veren açıklamayı yaptı.

Zaman kaybedilmeden…

Projeye başlandığını söyleyen Fidansoy, apron, kule, yolcu terminali ve hangar çalışmaları yürütüldüğünü vurguladı.

Yerel yönetim, öncü!

BURULAŞ olarak…

İstanbul’a deniz uçağı seferlerinin Yunuseli Havalimanı’ndan yapılacağını ve özellikle dış hatları da hedefleyen orta kapasiteli uçuşlar da hedeflendiğini vurguluyor.

Bursa halkına ve özellikle iş dünyasına kolaylık getirecek uçuşlara, birkaç ay içerisinde de başlamak istediklerini anlatıyordu.

Kentin imajına, dikkat çekiliyor.

Büyükşenir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yunuseli Havalimanı’ndan yolcu ve kargo taşımacılığının başlanabilmesi için tam anlamıyla bir mücadele vermişti.

Köşe Yazısı: Serkan İNCEOĞLU

Kaynak: Bursa Hakimiyet – bursahakimiyet.com.tr

Paylaş: